Ayırıcı Rulolar

Sentetik iplik ve elyaf üretim tesislerinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli tiplerde çekme ve germe rulosu, besleme rulosu, kılavuz makarası, aktarma makarası,  ayırıcı rulo imalatları yapılmaktadır.

Besleme Rulosu (Feed Roll) imalatları değişik çap ve boyutlardaki ürünleri kapsar. Konik geçme bağlamalı olarak yüksek devirler için dizayn edilen ruloların imalatında çelik malzeme kullanılır. Çalışma yüzeylerine sert krom kaplanır. Hassas taşlama ve balans alma işlemi sonrasında yapılan süper finiş parlatmayla çok düşük yüzey pürüzlüğü elde edilir.

 Çekme ve Germe Ruloları (Tension Roller) bu tip rulolar konik bağlamalı olarak yüksek devirler için dizayn edilmektedir. CNC tornalarda imal edilen rulolarda malzeme olarak çelik yada alüminyum alaşımları kullanılır. Çalışma yüzeyine plazma püskürtme sistemiyle istenen  pürüzlülük değerlerinde alüminyum oksit – titanyum dioksit yada krom oksit seramik kaplanmaktadır.

Ayırıcı Rulo (Seperator Roller) kovan malzemesi olarak çalışma şartlarına göre çelik yada alüminyum malzeme tercih edilmektedir. CNC tornalarda imal edilen Bu ruloların  yüzeyine farklı  pürüzlülükte nodüler sert krom kaplama yapılmaktadır. Dış kabuk ile şaft yüksek devirli rulmanlarla  birleştirilerek Separator Roll oluşturulur.

Kanallı ve düz aktarma makarası imalatları CNC tornalarda yapılmaktadır. Çelik malzeme kullanılan makaraların  çalışma yüzeylerine sert krom kaplanır. Makaralar    parlatılarak kullanıma hazır hale getirilir. Alüminyum malzemeden imal edilen makaraların  yüzeylerine seramik kaplama (plazma püskürtme) yada nodüler sert krom kaplama yapılır.

İPLİK-ELYAF MAKARA VE RULOLARI

Besleme Ruloları

Gergi Ruloları

ADRES:

Hanlıköy Mahallesi 15. Sokak No: 21

54580  Arifiye, SAKARYA

TELEFON:

+90.264.2751387

+90.264.2763355

+90.264.2769773

EMAIL:

elkap@elkap.com.tr

elkap@elkap.com

FAX:

+90.264.2755678

İletişim Bilgilerimiz

  • Site Kullanım Şartları
  • Gizlilik
  • Çerez Kullanımı

© 2019 Site İçerisindeki Tüm Yazılı ve Görsel İçeriğin Telif Hakları ELKAP'a Aittir. İzinsiz Kullanılamaz.